скандалът като форма на самоизява

защо някои хора обичат да вдигат скандал, да викат или дори и с тих глас да ти извадят душата – било то у дома или в офиса? странна форма на самоизява, нали? начин да покажат доминанта, превъзходство или просто своята комплексираност и малодушие. може би за някои скандалът е отдушник. за други – дрога. сърденето е ли нещо подобно? а обиждането на човека срещу теб?

въпрос на личностна зрялост. или?

4 thoughts on “скандалът като форма на самоизява

  1. отново тази универсална дума „комплексираност“….

    Скандалът върши работа понякога и по-добре да е част от арсенала ти, но изключително внимателно да се борави с него и със сигурност обидите съвсем не е задължително да присъстват в него
    Предпочитам скандални хора пред мълчаливи пасивни мишоци

  2. Мисля си, че много често хората, чиито аргументи са висок и обиден тон, са неуверени … Както казваш ‘форма на самоизява’… и на самозащита …

  3. уви, повишаването на тон трудно може да бъде избегнато в определени ситуации. може би изисква голямо усилие да намериш друг начин да се справиш с тях, затова повечето хора реагират агресивно с лекота. плашещо е всъщност колко често се случва това. а още по-стряскаща е тенденцията, че трябва да си лош и яхнал метлата все по-често, за да свършиш някаква работа и за да вдъхваш респект, което наистина е подхранване на комплексираността.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *