продължавам забавните цитати от писмените работи, които получавам от моите студенти
това с един клик се открива, че е крадено от Георги Чобанов – любопитна ми е лекотата, с която работят crtl c ctrl v и чуждото се превръща в свое без да се отчете фактът, че Google издава лесно цялата истина, а също и виждането на автора на есето да сложи именно този текст в есе за нещата, които един ПР трябва да върши онлайн ежедневно: „Прагматизацията на виртуалното, колкото и абсурден да е изразът, е в ход. Единият свят се превръща в мяра за другия. Комерсализацията превръща и двата свята в трансконтинентален пазар на стоки и услуги с невидими преходи между тях.“
тук вече текстът е авторски, но по своему – уникален
„За да бъде още по- ефективен в работата си, pr-ът трябва да обогатява общата си култура чрез постоянно придобиване на нови знания от разнородни области. Поради тази причина във всеки един удобен момент се черпи информация от специализирани в различни сфери сайтове.
А за поддържане на високо ниво на култура и разширяване на кръгозора няма почивен ден.“
и още
„Появява се известна наслада, когато идва момента за разглеждането на фирмените и личните блогове, в които може да има някаква информация свързана с клиентите. Приятно е да отделиш време за да разгледаш малките неща , свързани с ежедневието, и да помислиш върху тях, защото знаем, че когато човек обърне внимание на детайлите, започва да вижда по- ясно цялостта на нещата.“
тук бяха предните ми също толкова любопитни извадки
Ако трябва да бъдем честни, поголовно студенти и ученици не могат да се аргументират, да комуникират систематизирано идеята си писмено, че и устно. Даже и тези, които според преподавателите го правят добре, го правят не защото знаят как, а инстинктивно, тоест в повечето случаи не е осмислено. Това според мен не е вина на студентите и учениците, когато се иска нещо от тях изискващо умения, за които не подозират , че са им нужни. Като ти е трудно да пишеш естествено или замазваш положението сам или търсиш в Интернет.
Отделен е въпроса, че някои хора въобще не се опитват да осмислят това, което учат, но горното го написах, защото имаше що годе свестни идеи но лошо комуникирани.
Искам да помоля Nin да не говори за нас като за маймунки, които натискат картинката на банана, за да получат банан, и с това се изчерпва интелектуалния им потенциал.
За съжаление поколението, което „не може да комуникира идеите си“ не е резултат на неприятна генетична мутация. Неподготвените учители и неизаинтрусавни хора като Вас, които са виждали какво се случва, но не са положили никакво усилие за промяна. И ако все пак някои от нас са получили образование, то е било срещу, а не благодарение на образователната система.
И сега, вместо да положите усилия Вашите деца да не пораснат „несъзнателни“, Вие се занимавате с това да обсъждаеашите кусури.
Това достатъчно ясно и прегледно изразена идея ли е?