такива са обикновено картинките, с които Интернет клубовете се рекламират и привличат посетители
не знам какво виждате вие, но аз виждам един звяр и една „красавица“, секси мацка, която е доста бойна а и разгневена, те се бият и то зверски, надписът гласи: „Добре дощли в дигиталния свят!“ (с удивителна накрая)
тук проф. Кафтанджиев би се развихрил с анализите си – рисунката изцяло подкрепя тезите от последната му книга „Герои и красавици в рекламата“, но не това е идеята
как няма г-н Зюмбюлев да има такова мнение за хората онлайн, минавайки покрай подобни реклами всеки ден – ами в дигиталния свят има зверове, изчадия, които реват, раздават юмруци, бият се …
после иди доказвай, че Интернет е безопасно място и няма нужда да бъде подслушвано
Ами такива са игрите просто. Но компютърните игри са като литературата… художествена измислица и накрая доброто винаги побеждава.
PS – Матрицата подкрепиха проекта „децата безопасно в интернет“ като разрешиха да заснемем кадри от филма в техен клуб.
Андрей, твоите думи не отричат моите :), а и нямам конкретно само Матрицата предвид.
Иначе благодаря за съдействието за филма на Матрицата 🙂 За филма ще анонсирам тук скоро …
Не е безопасно нито за децата, нито за възрастните. При определени модели компютри (най-масовите в България) и нарушаване на защитата им, може да те подслушва всеки, който има техническите умения за това. Отделно, който има времето и „уменията“ може да определи с голяма степен вероятност кой е отсреща.
Ейй, как подхванахте компютърните игри 🙂 Както каза Анди – да, насилието винаги бива победено (макар и с насилие) от доброто. Но и зависи много от играта – има игри, които могат да се „превъртят“ без да има нужда да вадиш меча.
Мисля, че къде-къде по гадни теми се изливат ежедневно от кина, телевизии, медия. Първо да погледнем новините по родните канали, пък игрите ще са ни най-малкия проблем.
Един нов филм по темата http://www.imdb.com/title/tt0880578/
да, видяхме го и ние с Андрей трейлъра, звъчи много сериозно …
Untraceable е с високи претенции за автентичност и на моменти почти я внушава. (внимание, спойлер) Все още е пресилено сайбър престъпността да се фокусира в такива детайли. Авторите са забравили че мнозинството не живее в интернет (изключение правят присъстващите))Ако филмът бе правен от Renny Harlin щяхме да избегнем и най-слабата му страна – психиката зад видеоблогър4ето.
Rendition е пример за как се прави трилър. Веднъж годишно мериканците създават ГОЛЕМИЯ филм. За 2007 това е http://www.imdb.com/title/tt0804522/. Гледа се с показалец на pause бутона. Още ме наболява долната челюст от стискане на зъбите, а може и да е щото го гледах с шведски субтитри (за мое удивление, шведския ми е файн).