участниците в БГ Сайт

за момента участниците в БГ Сайт 2008 са още малко
очаквам да станат поне още мааалко повече, бих се радвала да е така

е хора, които правите хубави сайтове и искате да покажете, че нивото на сайтове у нас наистина е добро – адресът е www.bgsite.org

13 thoughts on “участниците в БГ Сайт

  1. Ами, да ти кажа, таксата от 120 лв. с ДДС за участие на един сайт, не е малка…

    Лично мен би ме спряла, навярно, дори и да имах в момента някой ‘killer design’ за показване…

    Ами ако имам два сайта? 240? Хм…

    Може би е време за 50% discount при регистрация (макар че какво ли биха си казали участниците, които вече са се записали с по 120 лв.)…

  2. PS Гледам, предишните години, при участие с личен сайт, или не е имало такса изобщо, или е била нещо от рода на 20-30-40 лв. Е къде са 20 лв., къде са 120… Има огромна разлика.

    Идеята голяма компания или агенция плаща 120 лв при регистрация, а дизайнер на свободна практика / или представящ личен сайт, да плаща само 20 (примерно), изобщо не е лишена от смисъл…

  3. Наистина странно защо няма регистрирани достътъчно сайтове, дали всички не чакат до последния момент, че да изнанадат (приятно) останалите? Други години как е било?

  4. Г-жа Томс, разбира се че ще са малко участниците в това свръх комерсиализирано чудо bgsite! 120 лв…да-да

  5. Мишел, може би си прав, ще видим дали може да намалим за личен таксата.

    Крис, винаги накрая се изсипват. Ти няма ли да се включиш?

    🙂

  6. Г-н Петков,
    очевидно има голямо неразбиране. Подобен конкурс струва не малко пари и таксата покрива малка част от разходите по него. Например за ФАРА, която тече в момента в Албена таксите за участие са между 150 и 320 лв. Всички подобни конкурси формират такси за участие от които не се печели, но с които се покриват частично разходите.

  7. Участниците ще си останат малко. Особено що се касае до комерсиалните сайтове. Така де, аз съм направил моите сайтове, за да печеля от тях. А не да плащам, та да ми ги оценяват Сульо и Пульо. Дреме ми на мен за мнението на Сульо и Пульо. Пък и като знам колко разбира инж. Ганев от Интернет бизнес, направо ме втриса…

  8. Предвид че регистрираните за участие сайтове се разглеждат и отвън, Апостолов (дето съществуват реални уеб дизайн школи, не автодидакти на Славейков ясла с пиратски софтуер върху тригодишна машина с малко екстра РАМ), аз не виждам рационалното в мнението ти.

  9. Хвърли един поглед в братска Турция http://www.autoban212.com/ – по моему, най европейската страна на балканите, но не очаквам това ми мнение да се споделя от тия дето не следят развитието там.
    Това е проект за дизайн на мебели..и тия двамата поставят страната си на световната карта. Знам че е малко встрани, но бгсайт дискусията мина в такса ра регистрация (при 15% инфлация, асансьорните цени дето чакат бг следващите два сезона са ок – в очите на всеки макроиконом)

  10. Ами, може би на някои конкурси таксите са 150-300 и повече лв., но пък аз съм сигурен, че това ще спре голяма част от freelancer-ите и в състезанията ще останат само агенциите…

    Вярно е, че един конкурс е скъпо за организиране нещо, но пък, от друга страна, ако 120 лв. е „входната“ такса, така не се ли получава „филтър“…? Не знам, може и да не съм прав. Дори и в тези дни на голяма инфлация, обаче, не мисля, че за мен би било приемливо да дам повече от 50-60 лв., за да участвам в подобен конкурс, ако не представях компания/агенция, а просто себе си, като дизайнер…

  11. Mishel, прав си, повече е към компании – собственици насочен конкурса, а не към фрийленсери. Идеята е, че като фрийленсер взимаш сума, правиш продукт, но компанията – възложител следва да намери смисъл да участва. А за нея 120 лв. не би следвало да са спирачка.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *