за „пи-ар“-ите и Интернет

много се забавлявам – получила съм само няколко писмени работи, но все много смешни, позволявам си тук няколко цитата от това, което получих за момента по темата „10 неща, които всеки ПР трябва да прави всеки (работен) ден в Интернет“:

„ПР-ът всъщност е възникнал доста отдавна. Още в детските приказки може да се каже, че е имало хора, които са изпълнявали ролята на ПР дори това да не се е знаело тогава.“
„Важна черта за един ПР е това да бъде интелигентен и грамотен; да има много хъс и много любопитство за нещата, които се случват. Т.е. той трябва да получава много знания , да чете и да има широк поглед върху нещата , което става именно чрез интернет. ПР-ът трябва да прави това всеки ден.“
„Най-новото и навлязло нещо в интернет са т.нар. блогове.,които дават директна комуникация с публиката. Те са неформален комуникационен канал и бърз начин лесно да се публикува информациа он-лайн, без технически показания. Към блоговете могат да се публикуват снимки, видео и аудио неща.“
„Друго наложило се вече във всички държавие така нареченият skype. В днешно време това е много полезно и необходимо, защото чрез него хората общуват много лесно по между си и много приятно. Можем да се свържем с хора от целия свят и да получим от тях, това, което ни е необходимо.“
„Добре е да знаем, че професията на ПР няма регламентирано работно време, както при почти всички други професии. Трябва да знаем също, че приберем ли се от работа вкъщи, отново трябва да се заемем с ПР задълженията. Но това става лесно, удобно и приятно с помощтта на Интернета!“

14 thoughts on “за „пи-ар“-ите и Интернет

  1. Леле леле 😉 ПР-ите в детските приказки…хм…защо ли аз не се сещам за нито един…Подскажи ми

  2. някъде се мисли, че седянките по пейките и студентските квартири имат различен поглед към света..горното ми прозвуча като нещо написано от прабаба. С извинение

  3. pippi, и аз не, но се надявам все някой да има идея, ще питам и автора на цитата 🙂
    gobus, това е дете на 20-тина години …

  4. А защо всички използват думите „така нареченият“ – т.нар. блогове, т.нар. skype… Дали им се струва, че звучи по-научно…
    ПР програмата на НБУ е кофти, защото едва в трети курс започват да учат нещо конкретно за професията. Преди това учат само общи предмети и съответно им е много трудно да генерират умни изказвания на този етап – повечето никога не са имали и един работен ден по специалността.
    Но пък иначе е забавно да ги четеш… хахаха, малко ми прозвучаха като кандидатстудентските бисери 🙂
    Ще се оправят децата, поне някои от тях…
    :))

  5. „Най-новото и навлязло нещо в интернет са т.нар. блогове.,които дават директна комуникация с публиката.“

    То всъщност да не се окаже че пр-ите са публиката??? 🙂

  6. Един ПР просто не може да вирее без медиите и конкретно – без интернет. Една от причините е, че ПР-ът трябва да се грижи да имиджа на своя клиент и след това трябва да следи къде какво се пише за него – от интернет изкачат много и полезни неща. Също така тъй като ПР-ите използват различни методи за разпространение на дадена кампания, те трябва да намеря всичко за нея – от мястото до последния елемент. Тези неща вече се намират най-бързо в интернет. Пример: На 1 ПР може да му се иска и да боядиса пейка с кампанията на даден клиент и за целта трябва да има разрешително, след това да намери фирма за пейки, след това кой да я боядиса и поддържа. Въобще – добре, че има го има туй животно интернета !

    От: Един начинаещ ПР

  7. 10 неща, които всеки ПР трябва да прави всеки (работен) ден в Интернет

    1. Да започва деня си с гуглнюз през Сафари..еееееееевентуално през Мозила с Аероскин

    2. След първата чаша чай/кафе, направо в joost за новите канали

    3. Паралелно да провери (в ДС ) има ли най-новите епизоди на Bones, CSI, Dexter, House..тук имам още 14, но ги спестявам

    4. Да актуализира Skype версията си с предложението на деня

    5. Ако не е врътнал 35 и се притеснява от кризата на предпенсионната възраст, nerve.com за нови филми, нови фотоконкурси, нова западноевропейска култура

    6. Ако е чукнал 40 и на вратата чака тинейджър, Fake Steve Jobs blog

    7. Следващата спирка е imdb.com и кой има рожден ден днес. После мигач и – tv.com

    8. Тук някъде трябва да си провери пощата и прекара известно време в отговори (отделно ще напиша защо те не трябва да са скучни като разговор с някой от БТК)

    9. Ако не чете нито един блог получил Webby, нека както традицията повелява се обърнем към ВВС Клик или нещо технологично, преди гмуркане в CNet какви джиджи са излезли и се чакат да излязат

    10. Да си актуализира резюмето в някой браншов работа генератор. Никога не е късно да изненадаш себе си и продължиш с развитието напред. Или шокираш себе си, четейки резюметата на конкуренцията.

  8. @ pippi – Това сигурно идва от детската приказка за лъжците. Името и не помня но започваше така:
    „Върви лъжец от село на село та лъже. Върви брат му ден по късно та маже.“

  9. Я…много интересно. Поне вече знам какво не трябва да пиша по темата, за да не стана за смях после по блоговете.

    Малко некоректно от страна на Жюстин Томс да излага студентите си от НБУ, но ще и го простим 🙂

  10. на вас ви е смешно,ама хич не е смешно!!!
    темата е сериозна-стига!!! сещам се за 5 неща ,които трябва да прави ПР и само толкова! ужас!!! дори попитах ПР- КАКВО ПРАВИШ КОГАТО ОТИДЕШ НА РАБОТА, и още преди да се доизкажа ми се отговори- ПИЯ КАФЕ!!!!
    БОЖЕЕЕЕЕЕЕЕ, що за ПР има всъщност, ама направо косата ми настръхва!

  11. dastudent, отдавна чакам подобен коментар 🙂 и далеч преди да реша да поствам студентски цитати разсъждавах по темата и попрочетох други в сходни ситуации какво мислят

    та за некоректността, да щеше да е некоректно ако:
    – бях споменала от къде са тези студенти (преподавам на три места);
    – бях споменала имената на тези студенти

    все си мисля, че с подобни постове по-скоро трябва да съм полезна, отколкото друго, надявам се да го оценявате 🙂

  12. а кой е виновен, че получава такива бисери? извинявай, въпросът е реторичен! иначе са доста забавни, зиливам се от смях хаахахаааа

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *